13 Μαΐου 2012

● Live από τη Μυτιλήνη!

Για την 31η αγωνιστική της Football League, η Αναγέννηση Γιαννιτσών για 4η διαδοχική φορά αγωνίζεται εκτός έδρας, αυτή τη φορά στη Μυτιλήνη, κόντρα στην Καλλονή. Το παιχνίδι ξεκινάει στις 17:00 και θα πραγματοποιηθεί στο Δημοτικό στάδιο Μυτιλήνης. Στον πρώτο γύρο, η Αναγέννηση είχε επικρατήσει με 2-1 των νησιωτών.

Καλλονή
Βρίσκεται στην 7η θέση, με 43 βαθμούς.
Εντός έδρας: 7 νίκες, 5 ισοπαλίες, 2 ήττες.
Αν.Γιαννιτσών
Βρίσκεται στην 13η θέση, με 29 βαθμούς.
Εκτός έδρας: 5 νίκες, 3 ισοπαλίες, 7 ήττες.

Με έξι απουσίες (όχι και τόσο σημαντικές) θα παρατάξει ο Γιάννης Μαντζουράκης την ομάδα του, αφού δεν μπορεί να υπολογίζει στους: Κριπιντίρη, Βάλιο, Πάεζ, Σαμπάνη, Θυμιόπουλο και Τζιωρτζιόπουλο. Κανονικά συμπεριελήφθησαν τα βαριά χαρτιά των γηπεδούχων, Λεοζίνιο, Μανουσάκης και Ντος Σάντος, που ήταν αμφίβολοι για το παιχνίδι.
Απουσίες μετρά και ο Δημήτρης Τομπάζης, αφού στα Γιαννιτσά έμειναν οι: Αποστόλου (τραυματίας), Αποστολίδης (τραυματίας), Τοσουνίδης (ενοχλήσεις), Παπαδόπουλος Γ. (ενοχλήσεις) και για λόγους τακτικής ο Αλμπάνης.  Πιθανή ενδεκάδαΚαραογλανίδηςΝτατίδηςΠαπαδόπουλος Θ., ΣπαθάραςΧατζόγλουΣερέτηςΜπαξεβάνοςΣτεργίδηςΜπέκαΚαρακάσογλουΓιόνδης.
-------------------------------------------------------------------------------------------

vs

Συνθέσεις
Καλλονή (Γιάννης Ματζουράκης): Μάππας, Καρακώστας, Χατζόπουλος, Χωριανόπουλος, Μήτσης, Μαρσέλο, Λεοζίνιο, Μανούσος, Μανουσάκης, Ντος Σάντος, Ταραχούλσκι.
Αν.Γιαννιτσών (Δημήτρης Τομπάζης): Καραογλανίδης, Χατζόγλου, Σερέτης, Γιόνδης, Ντατίδης, Τσικνίδης, Ιορδανιδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος, Στεργίδης, Στεφανίδης.

Λεπτό προς λεπτό
1' Ξεκίνησε το παιχνίδι!
* Η κυρία Μήτση από τον Πειραιά, είναι αυτή που σφυρίζει τον αγώνα σήμερα.
15' Δύο καλές ευκαιρίες με τον Ταραχούλσκι για τους γηπεδούχους στα πρώτα 15 λεπτά.
22' Γκολλλλλλλλ και 0-1 με τον Τσικνίδη!
* Μετά από φάουλ που κέρδισε ο Στεφανίδης, ο Τσικνίδης με απευθείας φάουλ κάνει το 0-1!
26' Γκολλλλλλ και 0-2. Ο Βασίλης Μπαξεβάνος εκμεταλλεύτηκε ένα ολέθριο λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων και κεραυνοβόλησε τον Μάππα.
29' Μειώνουν οι γηπεδούχοι με τον Μανούσο!
* Συγκεκριμένα, ο Ντος Σάντος μετά από μία υπέροχη κούρσα, πλάσαρε στον Μανούσο ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον Καραογλανίδη.
* Πιέζουν οι γηπεδούχοι για την ισοφάριση!
35' Αναγκαστική αλλαγή για την Αναγέννηση! Την θέση του Τσικνίδη (σκόρερ) παίρνει ο Παπαδόπουλος Θ.
45+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου!
* Πλούσιο σε θέαμα και γκολ το πρώτο ημίχρονο, με την Αναγέννηση Γιαννιτσών μέχρι τώρα να κάνει το χειρότερο δώρο για τα 18 χρόνια ζωής της ομάδας της Μυτιλήνης!
46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος!
* Αλλαγή για την Καλλονή. Την θέση του Μήτση, παίρνει ο Βλαστέλλης.
56' Ο Λεοζίνιο εκμεταλεύτηκε την αδράνεια των παικτών της Αναγέννησης και φέρνει το ματς στα ίσα!
* Άλλα τριάντα λεπτά για κάτι θετικό! Μας εξυπηρετεί και η ισοπαλία.
64' Γκολλλλλλ 2-3! Ο Ιορδανίδης από τα 11 βήματα νίκησε τον Μάππα.
66' Ο Λεοζίνιο σέντραρε, ο Μανούσος από κοντά το 3-3!
* Αφόριτη πίεση της Καλλονής στα καρέ του Καραογλανίδη.
80' Ακόμα δέκα λεπτά, με την Αναγέννηση να προσπαθεί να ισορροπήσει το παιχνίδι.
90+1' Δοκάρι για την Καλλονή με τον Μανούσο!
90+5' Επιτέλους λήξη του αγώνα! Τελικό σκορ 3-3