22 Απριλίου 2012

● Live από τη Λάρισα! 4-1

Για την 26η αγωνιστική της Football League, η Αναγέννηση Γιαννιτσών φιλοξενείτε στη Λάρισα από την τοπική ΑΕΛ. Το παιχνίδι ξεκινάει στις 17:00 και θα πραγματοποιηθεί στο AEL FC ARENA. Για το Pre Game του αγώνα πατήστε εδώ!

ΑΕΛ
Βρίσκεται 10η θέση, με 28 βαθμούς.
Εντός έδρας: 5 νίκες, 5 ισοπαλίες, 2 ήττες!
Αν.Γιαννιτσών
Βρίσκεται 12η θέση, με 26 βαθμούς.
Εκτός έδρας: 4 νίκες, 3 ισοπαλίες, 5 ήττες!

Σήμερα το πρωί και συγκεκριμένα στις 11:00, αναχώρησε η 19μελής αποστολή της Αναγέννησης Γιαννιτσών, κάτι που υποδεικνύει πως δεν υπάρχουν χρήματα για ξενοδοχείο! Η αποστολήΑποστόλουΚαραογλανίδηςΣερέτηςΠαπαδόπουλος Θ.ΙορδανίδηςΣτεφανίδηςΣπαθάραςΝτατίδηςΣτεργίδηςΓιόνδης
ΠαπαδημητρίουΧατζόγλουΜπαξεβάνοςΜπέκαΚωστίκαςΤσικνίδης
ΤοσουνίδηςΚαρακάσογλου και Αρβανιτόπουλος
-------------------------------------------------------------------------------------------
Συνθέσεις
ΑΕΛ (Μιχάλης Ζιώγας)Σωτηρίου, Παπαγεωργίου, Κατσιαρός, Ψωμάς, Κολοβέτσιος, Χατζής, Νεμπεγλέρας, Γκονζάλεζ, Ζεκίνια, Μπλέντι, Καούνος.
Πάγκος: Βοσνιάδης, Βενετίδης, Καρανίκας, Πλιάγκας, Πίνα, Χασομέρης, Σιατραβάνης.
Αν.Γιαννιτσών (Δημήτρης Τομπάζης)Αποστόλου, Χατζόγλου, Σερέτης, Γιόνδης, Ντατίδης, Ιορδανίδης, Σπαθάρας, Μπαξεβάνος, Στεργίδης, Παπαδόπουλος, Στεφανίδης.
ΠάγκοςΚαραογλανίδης, Τοσουνίδης, Τσικνίδης, Παπαδημητρίου, Κωστίκας, Μπέκα, Καρακασόγλου.

Λεπτό προς λεπτό
1' Το ματς μόλις ξεκίνησε, με την ΑΕΛ στη σέντρα!
1' Απίστευτο... πέναλτι για την ΑΕΛ μόλις στο πρώτο λεπτό.
2' 1-0 με πέναλτι-γκολ του Ζεκίνια.

* Καθόλου καλό ξεκίνημα για την ομάδα μας.
8' Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ, με τον Βαγγέλη Καούνο να πιάνει την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, με τον Αποστόλου να αποκρόυει ενστικτωδώς στρόνοντας την μπάλα ξανά στον Καούνο, ο οποίος εκ νέου με πλασέ δεν κατάφερε να κάνει το γκολ υπό την πίεση του Σπαθάρα.
10' Κίτρινη κάρτα στον Σερέτη!
* Περίπου 2500 φίλοι της ΑΕΛ βρίσκονται στο γήπεδο.
15' Πρώτο τέταρτο του παιχνιδιού, με την ΑΕΛ να έχει μπει δυνατά και να ελέγχει το παιχνίδι, μετά και από το 1-0.
17' Ωραία ομαδική προσπάθεια των παικτών της ΑΕΛ, με τον Μπλέντι να κάνει το σουτ πάνω στην κίνηση και την μπάλα να περνάει μακρυά άουτ.
23' 2-0 για την ΑΕΛ με πλασέ από τον Βαγγέλη Καούνο.
28' Σουτ του Νεμπεγλέρα, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αποστόλου.
* Δεν υπάρχει Αναγέννηση Γιαννιτσών στο γήπεδο.
37' Πρώτη αξιόλογη φάση για την Αναγέννηση, με τον Χατζόγλου να κάνει το σουτ και την μπάλα να περνάει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου.
45' 3-0 με σουτ του Ζεκίνια.
45+1' Λήξη του ημιχρόνου.
46' Με αλλαγή ξεκινάει η Αναγέννηση το δεύτερο ημίχρονο. Ο Γιόνδης εκτός, ο νεαρός Καρακάσογλου, που αγωνιζόταν με τους νέους, μπαίνει στη θέση του.
* Έχει πέσει ο ρυθμός του παιχνιδιού στο δεύτερο μέρος.
57' Δεκατρία λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και η ΑΕΛ συνεχίζει να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
59' Αλλαγή για την ΑΕΛ, ο Πίνα στη θέση του Γκονζάλεζ.
60' Αλλαγή για την ομάδα μας, ο Μπέκα παίρνει τη θέση του Στεργίδη.
66' Σπουδαία ευκαιρία με τον Καρακάσογλου για γκολ είχε η Αναγέννηση, αλλά στο τετ α τετ ο Σωτηρίου είπε "όχι".
69' Και τρίτη αλλαγή για την Αναγέννηση, ο Ιορδανίδης βγαίνει και ο Τοσουνίδης περνά στη θέση του. Αν δεν κάνουμε λάθος, ο Άρης Τοσουνίδης έχει να αγωνιστεί από το ματς Αναγέννηση Γιαννιτσών-Βέροια 0-2.
71' Αλλαγή και για την ΑΕΛ, ο Χασομέρης μέσα, ο Μπλεντί (κέρδισε το πέναλτι) εκτός.
* Ουσιαστικό παιχνίδι για τους γηπεδούχους που κρατάνε με ευκολία το υπέρ τους σκορ.
77' Ο Μπέκα που πριν από 17 λεπτά μπήκε στο ματς και πλασάροντας τον Σωτηρίου, κάνει το 3-1.

* Επιτέλους γκολ για την ομάδα μας μετά από 6 ματς!
84' Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πίνα, ο Κολοβέτσιος με κοντινή προβολή έκανε το 4-1.

86' Τελευταία αλλαγή για τη Λάρισα, μέσα ο Πλιάγκας, εκτός ο Καούνος.
90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
90+3' Λήξη του αγώνα, 4-1 το τελικό σκορ!